29 listopada 2013

Kosogłos
Na ekrany kin właśnie wchodzi druga część trylogii "Igrzysk Śmierci" - "W pierścieniu ognia. Film zrobił na mnie bardzo duże wrażenie - pod względem wizualnym doskonale pokazał kolejne Igrzyska, jednocześnie ukazując psychikę bohaterów i przemianę Katniss. Pozwala przenieść się do świata Panem i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Pomyślałam więc, że to dobry moment na recenzje ostatniego już tomu.
Katniss, choć w słabym stanie fizycznym i psychicznym po osta
nich Igrzyskach, decyduje się zostać twarzą rewolucji. Wciąż jest jednak zwyczajną dziewczyną, która martwi się o rodzinę i porwanego przez Kapitol Peetę. Stara się dokonać wyboru między nim i Gale'm. Staje też do walki na najtrudniejszej, brutalnej arenie, jaką jest wojna. "Kosogłos" to najbardziej mroczna ze wszystkich części. Pokazuje okrucieństwo wojny w której nie ma zwycięzców. Wiele razy byłam wściekła na autorkę, że zabiła lub skrzywdziła moich ulubionych bohaterów. Świat, który pokazuje jest wręcz boleśnie prawdziwy i realny. Niektórzy są gotowi zginąć dla wolności, inni chcą władzy lub po prostu przeżyć. Powieść nie jest bezrefleksyjną lekturą dla młodzieży. To dojrzała, wstrząsającą książka pokazująca do jakich podłości są zdolni ludzie ale że zawsze jest też promyk nadziei. Podobało mi się słodko- gorzkie zakończenie dobrze pasujące do całego tomu. 
Bardzo się cieszę, że mam tę pozycję na swojej półce, bo mimo tylu smutnych, przejmujących rzeczy, które się w niej wydarzyły, to według mnie najlepsza część serii. Polecam wam ją, bo na pewno poruszy was do głębi i zostanie w waszej pamięci.  Co sądzicie o nowym wyglądzie bloga? Nowy banner jest dziełem Patrycji K :)
3 komentarze:

  1. Bardzo fajny baner :) Czekam na więcej recenzji.
    M. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę ten film.
    Pozdrawiam i zapraszam do siebie: fashion4ever.pl / btth.pl

    OdpowiedzUsuń