3 stycznia 2014

5 osób, które spotykamy w niebie

 Dziś chciałam Wam opowiedzieć o książce naprawdę wyjątkowej - "5 osób, które spotykamy w niebie" Mitcha Alboma . Takiej, która zmieni spojrzenie na wiele spraw, sprawia, że myślimy o sprawach, nad którymi zwykle się nie zastanawiamy- jak wygląda niebo i co jest naszym celem na ziemi.
82 letni Eddie jest pracownikiem technicznym w wesołym miasteczku Rubyland. Nie udało mu się pójść na studia, zwiedzić świata, znaleźć lepszej pracy. Niczego nie osiągnął, czuje, że zmarnował swoje życie. Kiedy umiera ratując małą dziewczynkę trafia do nieba i poznaje ludzi, którzy jak się okazuje wywarli ogromny wpływ na jego życie. Czasem to właśnie niepozorny Eddie był ważną częścią ich historii. W krótkiej powieści znajdziemy wiele ważnych prawd, o których dobrze wiemy, lecz w codziennym pośpiechu zapominamy. Pokazuje, że każdy z nas jest ważny i ma wiele do zrobienia na ziemi. Nawet jeśli myślimy, że zmarnowaliśmy swój potencjał, wciąż nasze życie ma sens. Wizja nieba przedstawiona przez autora bardzo mi się spodobała. To z pewnością oryginalne spojrzenie, zupełnie inne od tych, które znamy z wielu filmów. Nie ma w nim niczego banalnego czy sentymentalnego. 

W lekturze wiele momentów jest wzruszających, wręcz smutnych, ale jest też przepełniona nadzieją i optymizmem. Moim zdaniem każdy powinien ją znać i słusznie znalazła się na liście BBC 100 książek, które trzeba przeczytać.
Chciałam Wam też życzyć, by Nowy Rok był dla Was jeszcze lepszy niż poprzedni :) Robicie jakieś noworoczne postanowienia?
5 komentarzy:

 1. Nie czytałam....
  Oczywiście, że mam postanowienie: ćwiczenia + praca + własna działalność + szlifowanie angielskiego ;)
  obserwuję
  http://vogueswing.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy blog i post na prawdę masz sporo weny do niego pisania . Bardzo mi się u ciebie podoba masz wielki talent .Obserwuje i pozdrawiam Spider.
  http://mojmozg13.blogspot.com/
  + jeśli moge poprosiła bym cię o kliknięcie na moim blogu w link SHEINSIDE.com jesli to zrobisz napisz w komentarzu to w następnym linku opublikuję twój blog w poście bardzo jest to dla mnie ważne więc też bardzo cię o to proszę .
  + jeśli mogę to zapraszam również na bloga mojej przyjaciółki : http://klaudi1299.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. super post, tak świetnie napisany :)

  Klikniesz w baner Sheinside? PROSZĘ I DZIĘKUJĘ ♥
  http://ogrodniczkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. fajny i ciekawy blog.
  Obserwujemy ?
  http://everything-of-lifee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń