28 grudnia 2013

Po świętach

Święta już minęły, zdecydowanie za szybko. Teraz pozostaje nam czekać na sylwestra :) Postanowiłam wam przedstawić recenzję książki "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa", która zaraz po premierze stała się bestsellerem.
Tsukuru
 jest bezbarwny. Przynajmniej za takiego się uważa. To spokojny, systematyczny człowiek, którego najwiekszą pasją jest projektowanie dworców kolejowych. Miał jednak bardzo interesujących przyjaciół: Białą, Czarną, Niebieskiego i Czerwonego. Niestety, któregoś dnia przyjaciele mówią mu, że nie chcą go już więcej widzieć. Mężczyzna bardzo to przeżył. Jednak od tego wydarzenia minęło 10 lat i jest pewny, że już dawno się z tym pogodził. Dopiero jego dziewczyna Sara uświadamai mu, że powinien spotkać się z nimi i zapytać o przyczynę odrzucenia. 
Książka Murakamiego napisana jest jego charakterystycznym stylem. Czujemy się zawieszeni między jawą a snem .Tak jak główny bohater nie wiemy co jest prawdą a co nie. Powieść jest bardzo ciekawa, każda z postaci jest inna. Dosłownie ją "pochłonęłam", bo byłam tak ciekawa jak wyjaśni się tajemnica odrzucenia głównego bohatera. Autor nie daje nam gotowych odpowiedzi i zakończenia, każe samemu się zastanowić i wyciągnąć wnioski. Choć nie mówi o niczym nadzwyczajnym, jego bohaterowie wiodą spokojne życie, nie jest to nudna ani banalna historia o spotkaniu dawnych przyjaciół ze szkoły. Pokazuje, że nic nie jest czarno- białe i jak skomplikowani są ludzie, .Jeśli chcecie zacząć swą przygodę z twórczością Murakamiego, ta pozycja będzie świetnym wyborem :)
 A Wam jak minęły święta ? 6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe posty. Będę zaglądał częściej :) Btw. The Originals to jeden z moich ulubionych seriali :D Obserwuje (liczę na rewanż)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :)

  http://just-little-disaster.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. No ja nie czytałam tej książki ale chyba się skuszę :)
  Zapraszam do mnie http://jem-placka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawie piszesz :)

  OdpowiedzUsuń