17 stycznia 2014

Papierowa dziewczynaTo pierwsza książka Guillame Musso, z którą się zetknęłam i muszę przyznać, że zachęciła mnie do poznania jego innych powieści. 
Tom Boyd, utlantowany pisarz po rozstaniu z piękną pianistką Aurore cierpi na kryzys twórczy. Choć na jego najnowszą powieść ostatnią część "Anielskiej trylogii" czekają miliony fanów, nie jest w stanie napisać ani słowa. Załamany pogrąża się w uzależnieniu od alkoholu i leków. W dodatku jego przyjaciel informuje go, że niedługo straci cały majątek. Nieoczekiwanie jednak, gdy Tom sądzi, że jego życie się skończyło, w jego salonie zjawia się dziewczyna przedstawiająca się jako Billie i mówi, że jest bohaterką jego książki i po prostu z niej wypadła. Pisarz po początkowym niedowierzaniu, zaczyna jej wierzyć. Dziewczyna zupełnie zmienia jego życie. 
Ksiązka jest niesamowicie wciągająca. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Mniej więcej w połowie zaczęłam przewidywać dokąd zmierza akcja i przestała mnie aż tak bardzo ciekawić. Zakończenie jednak zupełnie zrekompensowało mi wszystkie "dziury" i nielogiczne fragmenty. Powieść trochę przypomina komedię romantyczną, ma też elementy fantastyczne. Autor bardzo płynnie połączył obie konwencje. Choć to z założeni "lekka powieść, niesie ze sobą także przesłanie. 
Moim zdaniem warto po nią sięgnąć i przez chwilę zanurzyć się w świecie Musso, gdzie magia miesza się z codziennością i razem z bohaterami udać się w podróż :) 
Jeśli spodoba Wam się blog, zapraszam do obserwowania :) 8 komentarzy:

 1. Książka wydaje się być bardzo ciekawa. Mam nadzieję, że uda mi się po nią niedługo sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi również ksiazka wydaje sie byc ciekawa! Wlasnie szukam dobrej ksiazki aby kupic a widze ze u cb sie cos dowiem o róznych książkach ! :)
  Obesrwuje!
  witkaa.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu książki, więc może się skuszę ;)

  Obserwuję, zrobisz to samo i skomentujesz ? ;3
  http://imagine-day.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię książki, bardzo podoba mi się jak ją opisałaś, właśnie zastanawiałam się jaką książkę wypożyczyć, kupić. Obserwuje <3
  http://saraimarita.blogspot.com/ Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 5. Po tym opisie jestem niemalże pewna, że zajrzę di tej ksiązki. Wygląda na to, że rzeczywiście jest ciekawa i warta uwagi i polecenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy opis . Dzięki tobie ją na pewno przeczytam :-)
  definition-of-dreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. muszę koniecznie ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń